Робота з дітьми у період війни

Правове регулювання питань перетину державного кордону дітьми в період воєнного стану

Порядок перетину кордону дітьми в умовах воєнного стану

Інформаційна довідка щодо правового статусу громадян України, які виїжджають з України до ЄС у зв’язку з військовою агресією РФ проти України

Безпечне освітнє середовище: як діяти вчителям під час занять при оголошенні сигналу «повітряна тривога?»

Міністерством освіти і науки України був розроблений алгоритм дій для вчителів у разі проведення занять і увімкнення сигналів тривоги, що розроблений на основі рекомендацій ДСНС України.

Детальніше





Проєкт кризової допомоги для дітей з інвалідністю та їхніх сімей  

Міністерство освіти і науки, Міністерство охорони здоров'я, Міністерство соціальної політики України, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) і Львівський центр реабілітації «Джерело» започаткували проєкт екстреного реагування на потреби дітей із труднощами розвитку або з інвалідністю. Зокрема йдеться про внутрішньо переміщених дітей та дітей, стан яких погіршився внаслідок воєнних дій на території України.
На допомогу практичним психологам ЗЗСО
            Під час конфлікту на Сході України багато сімей з дітьми змушені були переїхати з рідних осель. Чимало дітей з таких родин потребують психологічної підтримки. Надати її можуть практичні психологи та соціальні педагоги системи освіти.
         На допомогу їм пропонуємо посібник «Психосоціальна допомога внутрішньо переміщеним дітям, їхнім батькам та сім’ям з дітьми зі Сходу України», який підготували Міжнародний благодійний фонд «Українська фундація громадського здоров’я» та Представництво Міжнародної організації «Право на здоров’я» (HealthRight International).
           Видання містить чимало корисної інформації та порад щодо надання психосоціальної допомоги дітям та їх батькам з Луганської та Донецької областей. Для підготовки посібника його автори використали досвід України, який вже формується у відповідь на проблеми внутрішньо переміщених осіб, а також досвід Грузії і Боснії.
          Електронну версію посібника розміщено на сайті Міністерства освіти і науки України у розділі «Психологічна служба» за посиланням http://mon.gov.ua/activity/education/pozashkilna-osvita/psyh-slyjba.html, а також на сайті МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» за посиланням: http://www.healthright.org.ua/nashi-publikaciji/.


Методичні рекомендації "Перша психологічна допомога. Алгоритм дій"

    Команда МОН створила методичні рекомендації «Перша психологічна допомога. Алгоритм дій» для педагогічних працівників, психологів і соціальних педагогів закладів освіти.

 

  




Розроблено поради для організації інклюзивного навчання під час війни

Інститутом спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України розроблено рекомендації щодо організації навчального процесу для дітей із порушеннями зору, слуху та інтелектуального розвитку.





Психологічна турбота про дітей під час військових дій

Турбуючись про дітей, які страждають від наслідків війни в Україні, Міністерство освіти і науки у співпраці з дитячим психологом підготувало серію інформаційних матеріалів «Психологічна турбота від Світлани Ройз». На допомогу батькам та вчителям створено відеоінструкції та інфографіки, які містять рекомендації та практичні поради для батьків.
Детальніше

Підтримка дітей: поради для вчителів

       Вчителі відіграють важливу роль у профілактиці та зменшенні травматичного стресу в дітей, бо є тими дорослими, яких вони поважають і до яких прислуховуються. Фахівці Телеграм-каналу «Підтримай дитину», який заснований педагогами та дитячими психологами за підтримки МОН, продовжують створювати прості рекомендації, які допоможуть підтримати дітей у складні часи, а також поради для вчителів. 

"Як говорити з дитиною про війну?" - 7 порад від психолога у межах проєкта "Підтримай дитину"

      За пітримки МОН педагоги та дитячі психологи створили телеграм-канал «Підтримай дитину», в якому розміщують матеріали для дітей та поради для батьків. До проєкту долучилася креативна освітня онлайн-платформа Creative Practice, яка створила анімаційний ролик «Як говорити з дитиною про війну» – 7 порад від психологів. 

Відеоролик

Психологічна допомога дітям з ООП в екстремальних ситуаціях
На підтримку та екстрену допомогу дітям з ООП розроблено пам’ятки рекомендаційного характеру, які містять певний алгоритм дій при стресі чи інших нервово-психічних розладах у дітей з особливими освітніми потребами. Пам’ятки містять певні алгоритми, як діяти в тій чи ситуації та надати допомогу, яку потребують діти та підлітки.

Поради від захисника України: МОН розробило інформаційний комікс для дітей у воєнний стан

Міністерство освіти і науки розробило інформаційний комікс для дітей у воєнний стан  це збірка інформаційних порад для дітей та їхніх близьких.

Детальніше










 
 
 
 
 
 
  
 

МОН продовжує інформаційний комікс для дітей у воєнний час

Розроблений МОН онлайн-комікс – це збірка ілюстрованих інформаційних порад для дітей та їхніх близьких, що допоможуть найменшим українцям у найважчі хвилини війни, а також збережуть патріотичний дух. Сьогодні з нами пілот Повітряних Збройних сил України!

Детальніше


"Підтримай дитину": українські захисники і захисниці читають казки та вірші

  Дитячі казки та патріотичні вірші для телеграм-каналу       «Підтримай дитину» записали українські військові за     підтримки МОН, Міноборони та Генерального штабу ЗСУ.

 Детальніше  


Психологи і педагоги дбають про психічне здоров’я дітей та дорослих

Турбота про дитину неможлива без турботи про дорослих, які з нею поряд. Саме від психологічного стану дорослих людей, їхньої ресурсності, залежить стан дитини (власної чи учнів та вихованців). Група волонтерів-психологів, що реалізує проєкти для дітей, створила телеграм-канал “Подбай про себе”, метою якого є підтримання психічного здоров’я українців.

Детальніше



Поради від експертів ЮНІСЕФ "Правила підтримки під час евакуації"

Команда UNICEF Ukraine разом зі Світланою Ройз підготувала правила підтримки дітей під час евакуації. 





Інформаційні ресурси від Центра здоров'я та розвитку "Коло сім'ї"

  Детальніше 

Презентація "Інклюзивно-ресурсні центри: організація роботи у період воєнного стану"

Як говорити з дітьми про військову агресію?

Діти схильні до емоційного сприйняття інформації не менше, аніж дорослі. Пропонуємо основні правила  спілкування з дітьми різного віку про військову агресію.

Немає коментарів:

Дописати коментар